Županova izjava o trenutnih razmerah v času koronavirusa - 14. 5. 2021

  • 14 Maj 2021 |

Spoštovane občanke, spoštovani občani,

dočakali smo sproščanje nekaterih ukrepov, kar verjamem, da nas je vse razveselilo. Končno dobivamo občutek, da se vračamo na ustaljene tirnice, upajmo, da tako tudi ostane. Vsekakor pa žal kaže, da virusa ne bomo mogli kar tako izkoreniniti. S prvo potrjeno okužbo v Sloveniji smo se marca preteklega leta žal srečali z novo realnostjo in to je življenje s prisotnostjo virusa, ki ga nihče ni pričakoval. Morali se bomo naučiti živeti s tem. Vseeno nas je epidemija, ki sicer še vedno traja, naučila veliko. Vsakemu od nas je vnesla nekaj sprememb, nekaterih negativnih, a priznajmo, da tudi nekaj pozitivnih. Sproščanje ukrepov nam vliva optimizem in tudi sam se veselim bolj sproščenega življenja.

Vlada je na seji ta teden sicer podaljšala epidemijo za mesec dni, sprejela pa je tudi več sprostitev ukrepov. Po novem je v vseh statističnih regijah opravljanje gostinske dejavnosti priprave in strežbe jedi in pijač v gostinskih obratih dovoljeno od 5. do 22. ure. Dovoljeno je zbiranje do 50 ljudi, ob testiranju, dokazilu o prebolelosti ali cepljenosti se sproščajo omejitve, povezane s kulturnimi in športnimi dogodki, v šole se vračajo vsi dijaki, na fakultete pa študenti. Ukrepi veljajo od sobote oziroma od ponedeljka. Sedemdnevno povprečje potrjenih okužb v Sloveniji namreč kaže na izpolnjevanje pogojev za rumeno fazo sproščanja epidemioloških ukrepov. Po nekaterih napovedih bi v začetku junija lahko prišli celo v zeleno fazo.

V naši občini je po zadnjih podatkih trenutno 38 aktivno okuženih oseb, kar predstavlja 0,3 prebivalstva. Še vedno velja, da se v ZD Črnomelj lahko naročite na cepljenje. V naši občini je po zadnjih podatkih cepljenih 21,8 % ljudi s prvim odmerkom in 9,3 % ljudi z drugim odmerkom. Na cepljenje se lahko naročite preko osebnega zdravnika ali preko spleta v enotni centralni nacionalni sistem. Povezavo najdete na spletni strani ZD Črnomelj. Prav tako imate možnost narediti hitri test in test na COVID protitelesa, s čimer ugotovite, ali ste virus morebiti že preboleli. Če potrebujete kakršnekoli informacije glede koronavirusa, so vam v ZD Črnomelj vedno na voljo.

Na voljo so tudi organizacije za pomoč v naši občini, kontaktirate jih lahko na:

- Hiša sadeži družbe Črnomelj: 040 696 100
- Rdeči Križ Črnomelj: 07 30 51 451
- Center za socialno delo Črnomelj: 07 30 62 360
- Župnijska Karitas Črnomelj: 040 856 580

Ostanite zdravi.

Andrej Kavšek, župan

nazaj na vrh

Občina Črnomelj

Trg svobode 3
8340 Črnomelj

  07 306 11 00
  obcina@crnomelj.si

Uradne ure

Ponedeljek od 8.00 do 14.30

Sreda od 8.00 do 16.30

Petek od 8.00 do 12.30

V času med 11. in 12. uro ni uradnih ur.