Županova izjava o trenutnih razmerah v času koronavirusa - 21. 5. 2021

  • 21 Maj 2021 |

Spoštovane občanke, spoštovani občani,

nadaljujemo s sproščanje ukrepov in nekako dobivamo občutek starega življenja nazaj. Upajmo, da ostane tako čim dlje, vseeno pa moramo ostati odgovorni in upoštevati ukrepe, ki e veljajo. Kakor sem že večkrat poudaril, ne gre samo za upoštevanje predpisanega, gre za odgovornost do sebe in drugih.

Ta teden so na seji vlade sprejeli, da od sobote in do 30. maja število udeležencev na javnih shodih in prireditvah ni več številčno omejeno na 50 ljudi, ampak zgolj s površino oziroma z medosebno razdaljo. Dovoli se torej zbiranje ljudi na organiziranih javnih prireditvah in javnih shodih, pri katerih je organizator znan, pod pogoji, ki jih določa zakon o javnih zbiranjih. Pri tem je še vedno treba upoštevati veljavne omejitve. Izjema glede testiranja pa so po novem tudi enkrat cepljeni prebolevniki.

V naši občini je po zadnjih podatkih trenutno 41 aktivno okuženih oseb, kar predstavlja 0,3 prebivalstva. Še vedno se lahko zgodi preobrat zato vas prosim, da ostanete odgovorni.

Iz ZD Črnomelj so sporočilo, da v naslednjem tednu prejmejo več cepiv. Pozivam vas, da se naročite na cepljenje ali preko osebnega zdravnika ali preko spleta v enotni centralni nacionalni sistem. Povezavo najdete na spletni strani ZD Črnomelj. V naši občini je po zadnjih podatkih cepljenih 24,9 % ljudi s prvim odmerkom in 11,8 % ljudi z drugim odmerkom. V ZD Črnomelj imate prav tako možnost narediti hitri test in test na COVID protitelesa, s čimer ugotovite, ali ste virus morebiti že preboleli. Če potrebujete kakršnekoli informacije glede koronavirusa, so vam v ZD Črnomelj vedno na voljo.

Na voljo so tudi organizacije za pomoč v naši občini, kontaktirate jih lahko na:

- Hiša sadeži družbe Črnomelj: 040 696 100
- Rdeči Križ Črnomelj: 07 30 51 451
- Center za socialno delo Črnomelj: 07 30 62 360
- Župnijska Karitas Črnomelj: 040 856 580

Ostanite zdravi.

Andrej Kavšek, župan

nazaj na vrh

Občina Črnomelj

Trg svobode 3
8340 Črnomelj

  07 306 11 00
  obcina@crnomelj.si

Uradne ure

Ponedeljek od 8.00 do 14.30

Sreda od 8.00 do 16.30

Petek od 8.00 do 12.30

V času med 11. in 12. uro ni uradnih ur.