Danes, 25. junija, s ponosom praznujemo dan državnosti in obeležujemo 35. obletnico osamosvojitvene vojne za Slovenijo ter samostojnosti države Slovenije.
Z globoko hvaležnostjo in spoštovanjem se spominjamo vseh, ki so verjeli v sanje o samostojni Sloveniji, ter vseh, ki so zanjo tvegali svoja življenja. Zaradi njihove hrabrosti danes živimo v miru in ponosno razvijamo našo lokalno skupnost ter celotno domovino.
Naj nas vrednote kot so pogum, sodelovanje in medsebojno spoštovanje, povezujejo tudi v prihodnje.
Vsem občankam in občanom ter vsem Slovenkam in Slovencem doma in po svetu želim čudovit, ponosen in prazničen dan državnosti!