Namen investicije je zagotovitev ustreznih prostorskih pogojev za izvajanje dejavnosti NMP in laboratorijske dejavnosti na območju, ki ga pokriva ZD Črnomelj ter tako prispevati k dvigu kakovosti zdravstvenih storitev in h krepitvi javnozdravstvene vloge ZD Črnomelj.
Cilj projekta je dozidava ZD Črnomelj, natančneje:
− izgradnja prizidka k objektu ZD Črnomelj, etažnosti P+1+2, skupne neto tlorisne površine približno 550 m² (v pritličju za dejavnost NMP in v nadstropju za laboratorijsko dejavnost, v drugem nadstropju za pomožne zdravstvene dejavnosti),
− zunanja ureditev okolice ZD Črnomelj,
Pričetek projekta: 2022
Ocena investicije:
2.450.000 EU
Ocenjena vrednost sofinancerskih sredstev:
Ministrstvo za zdravje – 1.451.600,00 EUR
Lastna sredstva Občine Črnomelj: 518.274,24 EUR
Občina Semič: 80.125,76 EUR
ZD Črnomelj: 400.000,00 EUR
STANJE NA PROJEKTU IN ČASOVNICA AKTIVNOSTI
December 2024
Župan Občine Črnomelj Andrej Kavšek je podpisal pogodbo za izvedbo severnega prizidka k Zdravstvenemu domu Črnomelj z Markom Jarnevičem, direktorjem podjetja TGH, gradbeništvo, trgovina in inženiring d.o.o., ki bo izvajalo dela, ter Jožetom Urbičem, direktorjem podjetja Urbing gradbeni inženiring, ki bo izvajalo nadzor nad gradbeno-obrtniškimi in inštalacijskimi deli.
Pri Zdravstvenem domu Črnomelj je predvidena izgradnja severnega prizidka, ki bo zgrajen po vzoru obstoječega objekta v smeri proti sosednjemu trgovskemu objektu. Objekt bo zgrajen v treh etažah: v pritličju bodo prostori, namenjeni urgenci, v drugem nadstropju bodo prostori za laboratorijsko dejavnost, v tretjo etažo bo premaknjena zobozdravstvena dejavnost, ostale ambulante v obstoječem zdravstvenem domu pa se bodo smiselno uredile in preuredile. Vzporedno se bo na spodnjem delu Zdravstvenega doma uredila tudi komunalna, cestna in parkirna infrastruktura.
Severni prizidek k Zdravstvenemu domu Črnomelj bo v večini sofinanciran s strani države in Evropskih sredstev zaradi reorganizacije primarne mreže zdravstvene dejavnosti, in sicer iz sredstev za nove Satelitske urgentne centre ter iz sredstev za sofinanciranje investicij na primarni ravni zdravstvene dejavnosti
Pogodbena vrednost znaša 3.697.574 evrov, od tega bo Ministrstvo za zdravje iz naslova Sofinanciranje investicij na primarni ravni zdravstvene dejavnosti sofinanciralo 1.446.960 evrov ter iz naslova Sofinanciranja investicij Satelitskih urgentnih centrov sofinanciralo 1.195.600 evrov, Eko sklad bo prispeval 328.724 evrov, razliko pa bodo zagotovili Občina Črnomelj in Občina Semič ter Zdravstveni dom Črnomelj.
Poleg sofinanciranja del bo Ministrstvo za zdravje iz naslova Sofinanciranja investicij Satelitskih urgentnih centrov prispevalo še 367.647 evrov za nakup medicinske opreme in splošne opreme za potrebe Satelitskega urgentnega centra Črnomelj.
Avgust 2022
V izdelavi je PZI dokumentacija s popisi del, katera bo dokončana konec maja 2023. V avgustu 2022 je bila podana tudi vloga za pridobitev nepovratnih sredstev s strani EKO Sklada. Investicija se načrtuje v letih 2024/25 in se pričakuje, da bo v večini sofinancirana s strani države zaradi reorganizacije primarne mreže zdravstvene dejavnosti.